Уругвай се изправя срещу Саудитска Арабия във втория си двубой от група „А“ на Мондиала. Успех на южноамериканците ще ги класира за осминафиналите след трите точки срещу Египет на старта на Световното. Форумът започна с тежко поражение за саудитите, които отстъпиха с 0:5 на домакина Русия и ще се опитат да се реваншират на феновете си с по-добро представяне, акцентира „Спортал“. Мачът се провежда на „Ростов Арена“ и е с начален час 18:00 българско време.

След 25 минути игра резултатът е 1:0 за южноамериканците. Гол на Луис Суарес в 23-ата минута. Нападателят се възползва от центриране от корнер и след неубедителна намеса на вратаря на Саудитска Арабия вкара на празна врата. Срещата е по-специална за Суарес, който показва класа в стотния си мач с националната фланелка.