Реал Мадрид приема Ювентус, а Байерн Мюнхен домакинства на Севиля в последните 1/4-финални двубои от Шампионска лига този сезон. Мачовете са с начален час 21:45 българско време.

„Кралете“ разгромиха с 3:0 Юве в Торино.

Баварците пък се поздравиха с успех с 2:1 на „Рамон Санчес Писхуан“. Андалусийци обаче никак не са за подценяване при визитата на „Алианц Арена“, след като в осминафиналите отстраниха Манчестър Юнайтед, записвайки впечатляваща победа на „Олд Трафорд“.

За 1/2-финалите вече се класираха Ливърпул и Рома.

Срещата Реал – Ювентус може да гледате ТУК!

ЛИНК 2!

Мачът Байерн – Севиля може да гледате ТУК!

ЛИНК 2!

ЛИНК 3!

Двубоят на „Бернабеу“ стартира с ранен гол за Юве, точен е Манджукич във втората минута. Марио Манджукич се разписа още веднъж в Мадрид – попадение в 37-ата минута – 0:2. До почивката не бяха реализирани нови голове. Така „бианконерите“ намалиха пасива си в общия резултат до 2:3. Реал ликува с трофея в надпреварата 2 години поред. Сега тестът за подопечните на Зинедин Зидан-Зизу обаче се очерта огромен, при все солидния аванс от срещата на Апенините.

Рома съумя да шокира Барселона в 1/4-финалите, печелейки с 3:0 на „Олимпико“, отстранявайки сензационно каталунците от състезанието. Драмата в турнира и днес продължава.

В Мюнхен отборите на Байерн и Севиля се оттеглиха на полувремето при резултат 0:0. И на „Алианц Арена“ още нищо не е решено.